Konkursy

DominikaZ radością informujemy, o kolejnych sukcesach filmowych Dominiki Filipiak, uczennicy klasy 1d naszego Liceum. Dominika wzięła udział w dwóch konkursach na film profilaktyczny – „Szkoła wolna od używek” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrześni oraz „Tytoń – od leku po truciznę” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu.
W obu konkursach jej filmy zajęły II miejsce, pokonując licznych konkurentów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej pracy artystycznej!

 

 

 

 

 

 

 

niem1W miniony piątek 24. lutego 2017 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej i Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pięknej sali Collegium Maius obecni byli również uczniowie naszej szkoły, którzy kilka miesięcy wcześniej napisali esej na jeden z dwóch tematów:

1. Karl Dedecius – tłumacz literatury polskiej, publicysta, „budowniczy mostów” między Niemcami i Polakami

2. Czesław Miłosz jako pisarz europejski (analiza porównawcza wiersza, cyklu poetyckiego, eseju lub powieści z podobnym utworem dowolnie wybranego pisarza niemieckiego

 

Maraon chemicznyW deszczową środę, 22 lutego 2017 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. H. Cegielskiego w Gnieźnie odbył się VI MARATON CHEMICZNY organizowany przez Instytut Inżynierii i Ochrony Środowiska. Aż 99 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się z 42 pytaniami. Nagrody i wyróżnienia otrzymali z rąk Rektora PWSZ w Gnieźnie prof. dr. hab. Józefa Garbarczyka (z wykształcenia chemika):

I MIEJSCE – Patrycja Ubysz z Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Śremie
II MIEJSCE – Natalia Szymańska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu
III MIEJSCE – Krystian Nowicki I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu

Wyróżnienia: Joanna Romel, Maria Nowakowska, Aleksandra Górna, Michał Brzeziński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu; Julia Graczyk z Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni; Mikołaj Nowicki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie; Mateusz Meller z Zespołu Szkół w Mogilnie.

 

 

lohs20.01.2017r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Jana Kantego w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Ortograficzna „Dyktando o Laur Kantego”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli poznańskiego III LO oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Honorowy patronat nad zawodami objął Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego reprezentowane przez dr hab. Jarosława Liberka.
Uczestnicy dyktanda zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Wiktoria Kosmowska i Julia Dobraniecka z klasy IIIE oraz Maria Stefaniak i Aneta Pawłowska z klasy IIE.
Dziewczyny musiały zmierzyć się z nie lada trudnymi wyrazami naszego rodzimego języka. Tym bardziej rozpiera nas duma, że spośród licznego grona zawodników Wiktoria Kosmowska stanęła na podium i zajęła trzecie miejsce .
Pozostałe uczestniczki zdobyły wyróżnienia.

 

 

otk1Uczennice naszej szkoły: Paulina Grzegorska z kl. I c oraz Aneta Pawłowska z kl. II e, zwyciężczynie eliminacji szkolnej, udały się 12 stycznia wraz z ks. Michałem do Gniezna na etap diecezjalny XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku przyświecało hasło „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Wśród laureatów na III miejscu znalazła się Paulina Grzegorska, która w dniach 23 - 25 marca uda się na ogólnopolski finał do Lublina. Z kolei Aneta Pawłowska uzyskała równie wysokie - VII miejsce - i została wyróżniona.

 

 

 

Henryk Sienkiewicz tloObchodom Roku Sienkiewicza w 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci towarzyszą różne wydarzenia służące popularyzacji wiedzy o życiu i twórczości pisarza. Jedną z bardziej znaczących inicjatyw jest Ogólnopolski Konkurs Historycznoliteracki zorganizowany przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Instytucie Badań Literackich w Warszawie. Jeszcze przed wakacjami chęć udziału w nim zgłosiły dwie uczennice liceum – Jagoda i Zuzanna Łojko z obecnej klasy IIa.

Dziewczyny brały udział w specjalnych akademickich wykładach, dużo czytały z Sienkiewicza i o Sienkiewiczu, by w efekcie móc napisać własną rozprawę na wybrany temat.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

logo UE rgb 1

logo taplo

logo karta szkolna

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo

2021 zloto esp rp

JLCF logo POL

akcja żonkile

szkola dialogu 2019

bohaterON

wolontariat z klasą

magisterscholasticus